Dnia 30.10.2018r. (wtorek) o godz. 10.00  w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się druga edycja wokalnego konkursu „Niezapominajka”. Wzięły w nim udział utalentowane dzieci ze szkół podstawowych naszego regionu.

Konkurs rozpoczął się od występu szkolnej grupy tanecznej School Dance (uczniowie z klasy VG) działającej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Tczewie , która w związku z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę Nieodległości zaprezentowała patriotyczną pantomimę.

Była to druga edycja wokalnego konkursu, w którym dzieci i młodzież w wieku od ośmiu do czternastu lat śpiewały wyłącznie polskie utwory. Wzięło w nim udział 21 uczniów ze szkół – z Tczewa, Pelplina, Dąbrówki i Giemlic. Rywalizowali w trzech wiekowych kategoriach.
Konkurs muzyczny dla utalentowanych wokalnie dzieci z naszego regionu to pomysł Agaty Sowy, nauczycielki w szkole podstawowej numer jedenaście, ale też instruktorki śpiewania. Pięcioosobowe jury pod przewodnictwem Joanny Klekowieckiej nie miało łatwego zadania. Podkreślano, że poziom był wyrównany i wysoki jak na tak młodych wokalistów. Wykonawcy przypominali przeboje nieżyjących już artystów czy autorów tekstów i kompozytorów. Zarówno organizatorów, jury, jak i zgromadzona publiczność urzekło bogactwo sposobów interpretacji piosenek dziecięcych.

Każdy z uczestników festiwalu na zakończenie otrzymał dyplom i upominki, a Laureaci oprócz tego puchary i nagrody. A w tym roku wyjątkowo konkursy były dwa. W Niezapominajce w kategorii najmłodszej – klas czwartych wygrał Konrad Repiński ze Szkoły Podstawowej numer 11, który porwał publiczność do zabawy brawurowym wykonaniem utworu Grzegorza Ciechowskiego jako Obywatela GC.
W kategorii klas piątych i szóstych zwyciężyła Julia Ziółkowska ze Szkoły Podstawowej nr 12, śpiewająca utwór z repertuaru Czesława Niemena.
W najstarszej kategorii Niezapominajkę wygrała Natalia Olechnowicz ze szkoły podstawowej w Giemlicach, która zaśpiewała utwór Marka Grechuty

W konkursie patriotycznym z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jury pierwsze miejsca przyznało Agacie Różyckiej, Franciszkowi Olszewskiemu i Kornelii Poskrobko. Ostatnia z wymienionych wygrała w głosowaniu widzów i otrzymała też nagrodę publiczności.

Komisja Konkursowa w składzie:

 • Przewodnicząca Joanna Klekowiecka
 • Michał Wierzba Saidowski
 • Joanna Grabowska
 • Lucyna Alberska
 • Piotr Kaczmarek

miała trudne zadanie oceny uczestników, przy wysokim i wyrównanym poziomie artystycznym ich występów. Po krótkich i zgodnych obradach jury przyznało i ogłosiło następujące wyniki konkursu:

I kategoria klasy 4:                                                    konkurs patriotyczny  

 1. Konrad Repiński z SP11                            1.Agata Różycka SP12
 2. Wiktoria Sawczuk z SP11                          2. Konrad Repiński SP11
 3. Oliwia Drossel SP2 Pelplin                         3. Wiktoria Sawczuk SP 11

II kategoria  klasy 5-6:

 1. 1.      Julia Ziółkowska SP12                                1.Franciszek Olszewski SP12
 2. 2.      Franciszek Olszewski SP12                        2. Julia Ziółkowska SP12
 3. Kalina Kortas z SP8                                    3. Jagoda Szoła Szkoła Niepuliczna

    im. Św.Ojca Pio

III kategoria Klasy 7-8:

 1. Natalia Olechnowicz SP w Giemlicach      1.Kornelia Poskrobko ZSK
 2. Kornelia Poskrobko ZSK                           2.Natalia Olechnowicz
 3. Agata Mrozińska SP2 w Pelplinie              3.Olowia Brzozowska SP Dąbrówka

Również publiczność w specjalnym głosowaniu mogła wybrać spośród prezentowanych piosenek swoją ulubioną, oddając na nią głos. 

I tak…..Nagrodę Publiczności otrzymała Kornelia Poskrobko z Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie.

W przerwie, w której jury obradowało nad przyznaniem nagród wykonawcom, na scenie pojawiły się lauretaki zeszłorocznego konkursu Matylda Szutowicz oraz Aleksandra Skórka.

Laureaci festiwalu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 11 w Tczewie oraz  Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

II Festiwal Piosenki Niezapominajkę pięknie prowadziły  Pani Małgorzata Łapacz wraz z córką Mają Łapacz.

Jabłka  – zdrowe przekąski dla dzieci zasponsorowała Pani Izabela Lewandowska- dziękujemy.

Dziękujęmy  wspaniałą i niezapomnianą „ucztę muzyczną“.

CKiS, SP11