Dnia 30.10.2017r. w CKiS w Tczewie  odbył się I Festiwal Piosenki Niezapominajka. Organizatorami Festiwalu byli: Centrum Kultury i Sztuki oraz Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie.  Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało 32 dzieci z 13 szkół podstawowych i 2 Gimnazjów.  Uczestnicy konkursu rywalizowali między sobą w czterech kategoriach: I kategoria 6-8 lat, II kategoria 9-11, III kategoria 12-13, IV kategoria 14-15.  Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się o godz. 10.00 i trwały 4,5 godz. dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Każdy z wykonawców zaśpiewał 2 piosenki, jedną z repertuaru nieżyjącego wykonawcy, artysty, muzyka i drugą dowolną.  Zarówno organizatorów, jury, jak i zgromadzona publiczność urzekło bogactwo sposobów interpretacji piosenek dziecięcych.

Komisja Konkursowa w składzie:

 • Przewodniczący Michał Wierzba Saidowski
 • Alicja Hawryluk
 • Joanna Grabowska
 • Lucyna Alberska
 • Przemysław Radziszewski
 • Piotr Kaczmarek

miała trudne zadanie oceny uczestników, przy wysokim i wyrównanym poziomie artystycznym ich występów. Po krótkich i zgodnych obradach jury przyznało i ogłosiło następujące wyniki konkursu:

I kategoria 6-8 lat:

 1. Konrad Repiński z SP11
 2. Małgorzata Sykut z SP10
 3. Amelia Michalak z SP7

II kategoria 9-11 lat:

 1. Kalina Kortas z SP8
 2. Julia Ziółkowska SP12
 3. Oliwia Drossel  SP  w Pelplinie

III kategoria 12-13 lat:

 1. Weronika Huebner SP2 w Pelplinie
 2. Kamil Winiarski SP11
 3. Natalia Olechnowicz SP w Giemlicach

IV kategoria 14-15 lat:

 1. Aleksandra Skórka ZSK
 2. Julia Marut ZSK
 3. Matylda Szutowicz Gim 3

Również publiczność w specjalnym głosowaniu mogła wybrać spośród prezentowanych piosenek swoją ulubioną, oddając na nią głos. 

I tak…..Nagrodę Publiczności otrzymała 7 letnia Maria Netka z SP11 .

W przerwie, w której jury obradowało nad przyznaniem nagród wykonawcom, na scenie pojawiły się dziewczyny z klasy 4g w tańcu.

Laureaci festiwalu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 11 w Tczewie oraz  Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

I Festiwal Piosenki Niezapominajkę pięknie prowadziła Pani Dorota Poskrobko.

Dziękujęmy za dzisiejszą „ucztę muzyczną“

CKiS, SP11

Więcej zdjęć na Facebooku